Bitcoin – waluta niekontrolowana

Innowacyjne technologie zapewniają nam wiele różnorodnych udogodnień. Internet, a przede wszystkim łatwy dostęp do niego umożliwia nam naprawdę wiele korzyści. Można mówić o szerokim i łatwym dostępie do informacji, o pracy przez Internet, o załatwianiu wielu ważny, nawet urzędowych spraw, a także o możliwościach edukacyjnych. W ostatnim czasie niezwykle popularny stał się bitcoin, a więc internetowa waluta. Jakie są korzyści z korzystania z niej? Czy warto? Czy jest to bezpieczne? W skrócie można by odpowiedzieć na te pytania krótkim tak, ale spróbujemy nieco rozwinąć ten temat.
Bitcoin jako pomyśl waluty powstał już kilka dobrych lat temu, bo w roku 2009. Kto jest pomysłodawcą? Cóż, okazuje się, że nie ma konkretnej osoby, która moglibyśmy ochrzcić ojcem. Pomysłodawcę znamy wyłącznie z synonimu, którym się posługiwał i znany jest pod nim do tej pory, a niektórzy uważają nawet, że nie jest to jedna osoba, a cała grupa pod nazwą Satoshi Nakamoto. Być może dowiemy się kiedyś czegoś więcej na ten temat, obecnie nadal kwestia ta pozostaje tajemnicą.
Jednak, jeśli dokładnej przyglądniemy się filozofii tej waluty, może okazać się, że właśnie taki był zamysł jej autora. Dlaczego? Z zasady bowiem waluta ta nie należy do nikogo, nikt jej nie kontroluje i nikt nie jest jej właścicielem. Nie ma żadnego banku, ani żadnej instytucji finansowej, która utrzymywałaby tę walutę przy życiu. Określa się ją mianem waluty, która powstaje przez ludzi dla ludzi i zdobywa coraz większa ilość zwolenników. Dlaczego wiele osób decyduje się na korzystanie z niej? Ponieważ jest bezpieczna, można używać jej wszędzie tam gdzie mamy dostęp do Internetu, i tak jak już zostało wspomniane, nie ma żadnej organizacji, która stałaby na czele Bitcoin, toteż wszelkie przelewy mogą przepływać bardzo szybko i bezpiecznie oraz bez pośredników, co dla wielu okazuje bardzo ważne. Bitcoin http://coinforum.pl/bitcoin.html to waluta innowacyjna, która już niebawem stanie się jeszcze bardziej pożądana naprawdę przez wielu, wielu ludzi, dlatego warto zainteresować się nią już dziś.